Super Bowl XX

XX Superkausa izcīņa bija 20. Superkausa izcīņa. Spēle notika 1986. gada 26. janvārī Luiziānas Superdome. Spēlē piedalījās NFC komanda Chicago Bears (15-1) un AFC komanda New England Patriots (11-5). Spēles himnu izpildīja Wynton Marsalis, bet spēles pārtraukuma šovu spēlēja grupa Up With People. Bears uzvarēja savā pirmajā Superkausa izcīņā ar 46:10, bet uz Balto namu nedevās, jo kosmosa kuģī Challenger notika sprādziens. 2010. gadā Bears devās uz Balto namu, lai gan Valters Peitons un Deivs Duersons turnīrā nepiedalījās savas nāves dēļ.

Spēle

Spēle sākās neveiksmīgi Bears komandai, kad Valters Peitons atvairīja bumbu, un bumbu ieguva New England. Tad pirmais vārtus guva Patriots komandas sitienu izpildītājs Tonijs Franklins. Vēlāk "Bears" guva vārtus, kad Kevins Butlers iemeta divus vārtus, un pēc tam Matts Suhey guva vārtus. Otrajā ceturtdaļā Džims Makmahons (Jim McMahon) guva piezemējumu, un pēc tam Butlers iemeta vēl vienus vārtus. Pēc tam trešajā ceturtdaļā Bears guva 3 piezemējumus, un ceturtajā ceturtdaļā New England beidzot guva piezemējumu, bet Patriots ceturtās ceturtdaļas beigu zonā 2 punktus guva Patriots uzbrucējs Steve Grogan.

Vērtīgākais spēlētājs (MVP)

Par Superkausa vērtīgāko spēlētāju šajā spēlē tika atzīts Bears aizsargs Ričards Dents, kuram bija 1,5 atlēkušās bumbas - daļa no Bears 7 atlēkušajām bumbām - un 2 piespiedu bumbas.